• PRZEDSZKOLE

• WEWNĄTRZSZKOLNE PROCEDURY PRZEBYWANIA DZIECI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W PASŁĘKU W ZWIĄZKU Z COVID-19

Od 6 maja pracę wznawia grupa przedszkolna przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pasłęku. Pierwszeństwo  przyjęcia do grupy przedszkolnej mają te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. W pierwszej kolejności przyjęte zostaną dzieci  pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Szanowni Państwo,

pobyt dziecka w placówce wiąże się ze zwiększonym ryzykiem ekspozycji na czynniki potencjalnie chorobotwórcze zarówno dla podopiecznych jak i personelu. W związku z powyższym, w trosce o dobro i zdrowie naszych podopiecznych i pracowników informujemy  o wprowadzeniu zasad:

1. W przedszkolu prowadzone są zajęcia opiekuńcze.

2. W zajęciach  mogą uczestniczyć wyłącznie dzieci niewykazujące objawów infekcji ( kaszel, gorączka, katar, osłabienie, duszności).

3. Zajęcia opiekuńcze odbywają się w sali, którą się dezynfekuje. Zabawki i inne przedmioty znajdujące się w sali również podlegają dezynfekcji.

4. W miarę możliwości, dzieci będą przebywały na świeżym powietrzu w obrębie szkoły. Podczas pobytu dzieci w sali, pomieszczenie będzie wietrzone co godzinę.

5. Posiłki spożywane będą w stołówce szkolnej.

6. Na terenie placówki obowiązuje używanie środków zapobiegawczych w tym zasłanianie ust oraz nosa; dzieci są zwolnione z tego obowiązku. Dziecko do przedszkola przyprowadzane jest w maseczce, którą rodzic zabiera ze sobą.

7. Przed wejściem dziecka do sali przedszkolnej oraz w ciągu dnia będzie dokonywany pomiar temperatury ciała dziecka termometrem bezdotykowym.

8. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów, należy dziecko niezwłocznie odebrać z placówki.  Do momentu odbioru dziecka przez rodzica, będzie ono oczekiwało pod opieką osoby dorosłej, w odrębnym pomieszczeniu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zobowiązuje się rodziców do stałego kontaktu telefonicznego, aby w nagłych sytuacjach poinformować o stanie zdrowia dziecka.

9. Przy wejściu do przedszkola znajduje się płyn do dezynfekcji rąk do dyspozycji Rodziców - należy zdezynfekować ręce sobie i dziecku przed wejściem na teren placówki.

10. Dziecko powinno być przyprowadzane tylko przez jednego opiekuna bez innych osób towarzyszących. Rodzic przyprowadza dziecko do drzwi sali, w której odbywać się będą zajęcia z zachowaniem bezpiecznej odległości- 2m. Odbiór dziecka rodzic sygnalizuje pukaniem w drzwi sali, a następnie odsuwa się na bezpieczną odległość.

11. Obowiązuje zakaz przynoszenia zabawek z domu do przedszkola.