• Kilka słów o projekcie

• Projekt: Szkoła Młodych Geniuszy -

Beneficjent: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Partnerzy: Gmina Rychliki, Gmina Markusy, Gmina Pasłęk, Gmina Gronowo Elbląskie oraz podległe im szkoły: Szkoła Podstawowa w Zwierznie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sucharskiego w Zespole Szkół Powszechnych w Pasłęku, Szkoła Podstawowa w Rychlikach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gronowie Elbląskim oraz Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Jegłowniku.

W Projekcie uczestniczyć będzie 194 uczniów, 84 nauczycieli oraz prawni opiekunowie uczniów. Celem projektu jest podniesienie umiejętności kluczowych uczniów oraz ich kreatywności, innowacyjności i pracy w zespole, a także doskonalenie umiejętności zawodowych nauczycieli.

W czasie roku szkolnego uczestnicy projektu wezmą udział w zajęciach pozalekcyjnych kształcących umiejętności matematyczne, językowe, ICT oraz w zajęciach pozaszkolnych z kreatywności, innowacyjności. Efektem działań będzie zorganizowany przez uczestników "Festiwal kreatywności". W projekcie przewidziano również wyjazdy edukacyjne do Warszawy, Katowic i Gdyni.

W projekt zaangażujemy również nauczycieli ze szkół partnerskich. Zorganizujemy dla nich szkolenia doskonalące z zakresu nowoczesnych metod pracy, w tym wykorzystania technologii ICT oraz zajęcia kształtujące u uczniów właściwe postawy (kreatywność, innowacyjność, pracę w zespole).

Działania Projektu będą również skierowane do rodziców, dla których zorganizujemy „Akademię dla rodziców”. Dzięki projektowi chcemy przekonać jego uczestników, że sukces może osiągnąć każde dziecko, bez względu na miejsce zamieszkania. Mamy nadzieję, że świadomość ta przyczyni się do wzrostu aspiracji edukacyjnych wszystkich uczestników projektu.

Czas realizacji: 01.01.2017 – 30.09.2018

Wartość projektu: 1 557 982,32 zł (w tym dofinansowanie 1 479 482,32 zł)

Projekt „Szkoła młodych geniuszy” został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.