• Miesiąc Pozytywnego Sprzeciwu

Projekt: Miesiąc Pozytywnego Sprzeciwu został uznany przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie jako
          "Przykład Dobrych Praktyk w roku 2018"

laugh

Miesiąc Pozytywnego Sprzeciwu (MPS) jest to autorskie przedsięwzięcie realizowane w naszej szkole od 2006 roku w formie konkursu profilaktycznego. Skierowany jest do gimnazjalnych zespołów klasowych i (od roku szkolnego 2017/2018) najstarszych klas szkoły podstawowej. Rok 2017 - to już X edycja konkursu!

Konkurs obejmuje trzy bloki tematyczne - w roku 2017 były to: wulgaryzmy i przemoc, papierosy
          (e- papierosy) i alkohol, narkotyki i dopalacze
          oraz hasło przewodnie na ten rok „W pozytywnej grupie”.

Poszczególne bloki tematyczne były obszarem działań odpowiednio klas:

• Mówimy NIE narkotykom i dopalaczom  klasy trzecie GIM:   04 - 08.12. 2017
          • Mówimy NIE papierosom i alkoholowi    – kl. drugie GIM:       11 - 15.12.2017
          • Mówimy NIE wulgaryzmom i przemocy   – kl. siódme SP:         18 - 22.12.2017

W każdym bloku tematycznym klasy podejmowały działania przez tydzień (od poniedziałku do piątku).

Działania - w zależności od inwencji twórczej młodzieży - przybierały różne formy wyrazu: np. przedstawienia, plakaty, hasła „reklamowe”, patrole młodzieżowe, gry, zabawy, spotkania z ciekawymi ludźmi i wiele innych.

04.12.2017

Rozpoczęliśmy w naszej szkole program p.n. "Miesiąc Pozytywnego Sprzeciwu". To już dziesiąta edycja akcji profilaktycznej, w której corocznie biorą udział uczniowie i wychowawcy klas gimnazjalnych. W tym roku w MPS po raz pierwszy wezmą też udział uczniowie klas siódmych.

W ramach programu uczniowie wymyślają przeróżne inicjatywy, takie jak gry i zabawy, przygotowywanie plakatów i ulotek oraz wiele innych, mających na celu zachęcanie do zdrowego stylu życia i wyrażanie sprzeciwu wobec paleniu papierosów, piciu alkoholu, narkomanii i dopalaczom. Dziś w ramach Miesiąca Pozytywnego Sprzeciwu klasy trzecie gimnazjum prezentowały przedstawienia, mające na celu wyrażenie sprzeciwu wobec narkotyków i dopalaczy.

Autor artykułu: Joanna Furman Furman

Zapraszamy dogalerii: http://sp3paslek.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=18

11.12.2017

W ramach Miesiąca Pozytywnego Sprzeciwu klasy II zajęły się profilaktyką antyalkoholową i antynikotynową. Wczoraj uczniowie rozwieszali plakaty, a dzić zaprezentowali się przed nami w scenkach wyrażających sprzeciw wobec palenia papierosów i piciaalkoholu. Przez cały tydzień w szkole będą organizowane gry i zabawy sportowe i planszowe o charakterze profilaktycznym, projekcje filmów edukacyjnych a nawet dyskoteka. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco programów działań poszczególnych klas.

Zapraszamy do galerii: http://sp3paslek.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=32

18.12.2017
          Rozpoczęliśmy ostatnią turę zmagań w ramach Miesiąca Pozytywnego Sprzeciwu. Do czwartku swoje działania profilaktyczne realizować będą klasy siódme. Dziś na sali gimnastycznej oglądaliśmy scenki wyrażające sprzeciw wobec wulgaryzmów i przemocy. Plany poszczególnych klas są bardzo atrakcyjne. Czekają nas gry i zabawy słowne i sportowe, prelekcje przedstawicieli policji oraz to, co każdy łasuch lubi najbardziej - słodkie poczęstunki za dobre słowo.

15.01.2018

Dziś podsumowaliśmy X edycję Miesiąca Pozytywnego Sprzeciwu, który po raz pierwszy zagościł w naszej szkole w 2006 roku. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest Bożena Półtorak, a sam program profilaktyczny, który jest zarazem konkursem, z roku na rok odbywa się na coraz wyższym poziomie i naprawdę daje nam powody do dumy.

W tym roku w MPS po raz pierwszy włączyły się klasy siódme szkoły podstawowej, gdyż dotychczas program był skierowany wyłącznie do uczniów gimnazjum.

W czasie podsumowania jeszcze raz mieliśmy okazję obejrzeć najlepsze scenki profilaktyczne. Zaprezentowali je:

klasa 3 j - wychowawca Krzysztof Piecuch

klasa 2 j - wychowawca Robert Łopacki

klasa 7 c - wychowawczyni Joanna Gajownik.

Wszyscy ucziowie biorący udział w programie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami i klasowymi wyjściami na pizzę. Oprócz tego zwycięskie klasy (po jednej z każdego poziomu) otrzymały nagrody główne wpostaci dofinansowania do wybranej przez siebie wycieczki. Zwycięskieklasy to:

klasa III F - wychowawczynie Barbara Bieńkowska i Joanna Furman

klasa II G - wychowawca Bogdan Pobiarżyn

klasa 7 c - wychowawczyni Joanna Gajownik.

Realizacja programu jest możliwa dzięki przychylności Burmistrza Miasta i Gminy Pasłęk - dr Wiesława Śniecikowskiego.

Galeria: http://sp3paslek.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=43