• Zamek Królewski w Warszawie, 9 maja 2024 r.
          • Warszawa to nie tylko Stadion Narodowy

• ... tak możnaby w skróce określić wycieczkę klas szóstych, która odbyła się w dniach 8-9 maja. Miejsc do zobaczenia było mnóstwo, choć i tak nie były to wszystkie atrakcje, jakie oferuje stolica.

Na naszej trasie znalazły się: Pałac Kultury i Nauki, a przede wszystkim widok na Warszawę z 30. piętra, spacer po starówce, Krakowskim Przedpieściu, wiyta w ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, w Centrum Nauki Kopernik, na Stadionie Narodowym. W Sejmie spotkaliśmy posła Marcina Józefaciuka, który znalazł chwilę żeby odpowiedzieć na nasze pytania, a na starówce - kataryniarza Jana.

BB

• Odkryj świat wyobraźni Akademii Pana Kleksa

• “Odkryj świat wyobraźni Akademii Pana Kleksa i podejmij wyzwanie” - pod taką nazwą odbył się internetowy konkurs, w którym wzięła udział i zdobyła nagrodę klasa 4a.  Uczniowie wykazali się wielką wyobraźnią i pomysłowością. Konkurs udowodnił, że każdy skrywa w sobie tajemniczą moc, wystarczy tylko w to uwierzyć!

Katarzyna Bracka

dodała Barbara Bieńkowska

• Wizyta w ZOO

• We wtorek, 07 maja br. klasy: 1b, 2b, 3a, 3c uczestniczyły w wycieczce do ZOO w Gdańsku. Spotkało nas tam wiele niezapomnianych atrakcji. Na samym początku klasy 2b i 3a uczastniczyły w zajeciach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika zoo pt. SUPER MOCE ZWIERZĄT dzięki, którym zapoznaliśmy się bliżej z wieloma zwierzętami, dowiedzieliśmy się też, że w  gdańskim zoo żyje wiele ciekawych i silnych zwierząt. Smaku wycieczce doddała przejażdżka TURBO ŚLIMAKIEM. Emocji było co niemiara. Do szkoły wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń oraz bardzo zmęczeni.

Elżbieta Lamparska

Marzena Szczepańska

Renata Hałońko

Barbara Ziemak

Ewa Gościniak

(dodała M.K.)

• Logo konkursu recytatorskiego
          • Szkolny konkurs recytatorski dla kl. IV-VIII

• 30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas IV- VIII. Wzięło w nim udział 12 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności i zdolności recytatorskich, a także rozbudzanie pasji czytelniczych. Uczniowie recytowali swoje ulubione wiersze m.in. Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej.

Jury oceniało pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Młodzi recytatorzy doskonale przygotowali się do występu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, natomiast laureatom zostaną wręczone nagrody rzeczowe na apelu ,,Nasze sukcesy’’.

Wyniki konkursu;

I miejsce – Magdalena Woźniak kl. IV b, Gabriela Samojłowicz kl. IV c

II miejsce – Pola Urbanowicz – Oszlis kl. V c

III miejsce - Sebastian Stala kl. VIII b,Julia Przybyłowska kl. VIIIa.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Ignasz