• Pomagamy Ukrainie

• Konflikt na Ukrainie to niewyobrażalne cierpienie niewinnych ludzi. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami z ogromnym zaangażowaniem dołączyli do akcji zbierania darów dla ofiar wojny. Zebraliśmy dużą ilość najpotrzebniejszych rzeczy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca. Jesteśmy wdzięczni za te piękne gesty solidarności z narodem ukraińskim.

Renata Hałońko

• Darmowa zbiórka elektrośmieci

• Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami
            .

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 9-11 marca 2022r

Miejsce Akcji: parking przy Szkole Podstawowej nr 3

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

koordynator akcji

• Dzień Dinozaura w przedszkolu specjalnym, 26 lutego 2022 r.
          • „Dzień Dinozaura”

• Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują, szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic.

26 lutego przypada nietypowe święto – Dzień Dinozaura. Z tej okazji  zorganizowaliśmy       w przedszkolu specjalnym zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat                    i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły.  Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Podświetlając jajka dinozaurów, szukały ukrytych w nich obrazków.

W zorganizowanym kąciku  można było podziwiać diplodoki tyranozaury, triceratopsy, pterodaktyle i wiele innych gatunków dinozaurów.  Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć. Największe zainteresowanie wzbudziły karty 4D.  To system łączący dwa światy: realny i wirtualny. W wyniku tego połączenia, przy pomocy urządzenia mobilnego oraz specjalnej aplikacji, zdjęcia prezentowane na pojedynczych kartach w magiczny sposób „ożywają”. Przedszkolaki mogły poruszać „ożywionymi” dinozaurami, zmieniać ich wielkość oraz wysłuchać informacji na ich temat .

To był niesamowity dzień, pełen wrażeń :)

• Hałas szkodzi zdrowiu

• W ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie uczniowie klas I-III aktywnie wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym na plakat "Hałas szkodzi zdrowiu". Celem konkursu było propagowanie dbania o higienę oraz bezpieczeństwo własne i innych osób - walka z hałasem. Uczniowie wykonali przepiękne plakaty, które zdobią hole szkoły. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości i wykonania.

Elżbieta Komjon