• Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w LA
          • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w LA

          • W dniu 30 maja odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce w Pasłęku. SP3 reprezentowało trzydziestu uczniów. Zdobyli oni dziesięć medali. Osiem medali indywidualnych i dwa złote medale sztafet 4x100m dziewcząt i chłopców.

            Oto wyniki:

            100m. - Liwski Jakub  3 miejsce   

            300m. - Urbańczyk Karol  3 miejsce 

            Skok w dal - Bieńkowski Michał  2 miejsce 

            Skok wzwyż – Wiśniewska Maja  2 miejsce

            1000m. - Ciarach Dawid  3 miejsce 

            4x100m. - 1 miejsce - Girzycki Oskar, Liwski Jakub, Maziarz Dawid, Zieliński Alan

            4x100m. - 1 miejsce – Szuba Magdalena, Grudzińska Julia, Kalamarska Zuzanna, Żuk Zofia 

            100m. - Szuba Magdalena  1 miejsce 

            600m. - Żuk Maria  1 miejsce

            600m. - Drzewiecka Alicja  3 miejsce 

             

            Dziękujemy całej drużynie: Młynarczyk Kacper, Michalak Mateusz, Hoszwa Norbert, Pawelczyk Szymon, Szaflik Szymon, Wojczys Jakub, Urban Filip, Mazurek Michał, Pawłowska Zuzanna, Fijorek Lena, Denisewicz Zofia, Woźniak Karolina, Stankiewicz Patrycja, Piotrak Julia, Bujnicka Julia, Przybyłowska Julia

             

            Opiekunowie: mgr Małgorzata Sacewicz, mgr Robert Łopacki

            Dodała: Joanna Furman

             

            Nowa galeria LA została dodana do albumu fotograficznego

        • Dzień Matki w klasie 2a
          • Dzień Matki w klasie 2a

          • 24 maja w klasie 2a odbył się Dzień Matki. W tym wyjątkowym dniu dzieci swoim mamom złożyły życzenia, zaśpiewały piosenkę i wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki oraz kwiatki. Mamy ponadto miały możliwość uczestnictwa w różnorodnych konkursach przygotowanych przez dzieci. Nie zabrakło poczęstunku, który przy sprzyjającej pogodzie odbył się na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem uroczystości okazały się warsztaty podczas, których mamy z dziećmi mogły wspólnie stworzyć własną ramkę na zdjęcie. To był piękny Dzień Matki, pełen wzruszeń i niezapomnianych chwil.  

            wychowawczynie klasy 2a:

            Barbara Ziemak

            Renata Hałońko

            Dodała: Joanna Furman 

             

            Nowa galeria Dzień Matki została dodana do albumu fotograficznego

          • Wycieczka klas 1C oraz 3B do Fromborka.

          • W poniedziałek 29.05.2023r. uczniowie uczestniczyli w niesamowicie ciekawej lekcji o Mikołaju Koperniku, rozwiązywali quizy dotyczące jego życia i oglądali miejsca oraz wystawy poświęcone jego pracy i dziełom. Obejrzeli też seans astronomiczny w Planetarium. Wizyta na wieży widokowej oraz w Bazylice Archikatedralnej były doskonałym uzupełnieniem wiedzy o twórcy heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego.

             

            Klementyna Najmoła i Anna Terech

            Dodała: M.K.

          • Opłaty za dożywianie - czerwiec 2023

          • ZBIERANIE OPŁAT  ZA WYŻYWIENIE NA KONTO

            DO 31.05.2023 r. 

            OPŁATA ZA CZERWIEC 2023

            12 DNI X 3,00 = 36,00

             

             WPŁATY NA KONTO  PROSZĘ DOKONAĆ DO 31.05.2023 DO GODZ. 15:00 

            PROSIMY O PRZESTRZEGANIE TERMINU PŁATNOŚCI.

             Konto bankowe o numerze

            05 8313 0009 0000 3489 2000 0080

             W tytule przelewu proszę koniecznie umieścić imię, nazwisko, klasę ucznia oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Karteczki na dożywianie opłacone będą do odbioru w pokoju intendenta (klasy 4-8) i w świetlicy szkolnej przy ulicy Spółdzielczej  (klasy 1-3 ).

            ------------------------------------------------------------------------

            ZBIERANIE OPŁAT  ZA WYŻYWIENIE U INTENDENTA

             

            W dniach 26.05.2023 – 05.06.2023.

            W pokoju intendenta w godz. 6:45 -13:00

             

            W celu uiszczenia opłat u  intendenta proszę wchodzić wejściem od strony parkingu.

        • Egzamin ósmoklasisty
          • Egzamin ósmoklasisty

          • Dziś pierwszy dzień egzaminów - język polski. W kolejnych dniach matematyka i jezyk angielski. 

            Życzymy powodzenia

            Barbara Bieńkowska

          • Klasy piąte w Kaczym Bagnie

          • Po czwartkowo-piątkowej wizycie klas piątych w Kaczym Bagnie nie jest już nam straszne:

            - pieczenie chleba,

            - szczudlarstwo,

            - łucznictwo,

            - lepienie z gliny.

            Zagranie na bębnach „kipi kasza, kipi groch…to pestka

            (dodała BB)

          • Światowy Dzień Pszczół

          • 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. Jest to inicjatywa Słowenii, która w ten sposób chciała podkreślić znaczenie pszczół dla pozyskiwania żywności i zwracała uwagę, że stosowanie pestycydów w rolnictwie zabija te owady. Aby podkreślić znaczenie pszczół i przypomnieć o ich roli 19 maja 2023r w naszej szkole odbyły się różne konkursy. W kategorii klas 4-6 zwycieżyli: 

            I miejsce Pola Urbanowicz- Oszlis 4c, 

            II miejsce Filip Kozłowski 4c,

            III miejsce Julia Duszczyk 4c. 

            W kategorii klas 7-8 zwycieżyli:

            I miejsce Amelia Wizyń i Nikola Magnuszewska 8a

            II miejsce Magdalena Szuba 8b

            III miejsce Patrycja Gołaszewska 7b

            Wręczenie nagród na apelu Nasze sukcesy. Wszyskim uczestnikom gratuluję.

            Barbara Bieńkowska

          • Wizyta w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu

          • 12 maja uczniowie klasy 2a, 2c i 3a obejrzeli spektakl muzyczny „Piękna i Bestia” w Teatrze im.  A. Sewruka w Elblągu. Reżyserem i autorem scenariusza do tego musicalu jest Andrzej Ozga. Sztuka powstała na motywach baśni Jeanne-MarieLeprince de Beaumont.

            Dzieci z zapartym tchem śledziły historię o klątwie, która zadufanego w sobie księcia przemieniła w budzącego odrazę dzikiego zwierza i o uwięzionej w jego zamku pięknej dziewczynie. W powieści przeplatały się różne wątki, od najbardziej oczywistego wątku romantycznego i doceniania piękna wewnętrznego, przez relację ojca i córki, po tematy małomiasteczkowości, odrzucenia i niezrozumienia. Niezapomniane wrażenia z odbioru sztuki wzmocniły kostiumy i muzyka.

            Dzięki uprzejmości pracowników kina „Światowid” w Elblągu uczniowie mieli możliwość uczestniczyć  w warsztatach na temat historii kina. Poprzez podróż przez ponad 100 lat dziejów kina, zapoznali się z polską kinematografią i początkami kina.

            Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, wycieczkę zakończyliśmy degustacją lodów na elbląskiej starówce.

             

             Elżbieta Lamparska, Renata Hałońko, Ewa Gościniak

             

            Dodała: M.K.

        • 7-11.05.2023 wycieczka do Budapesztu
          • Wycieczka do Budapesztu

          • W dniach 7 maja – 11 maja 2023 r. klasa 7a, 5 uczniów klas ósmych razem z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku oraz ich opiekunami: D. Szczesną, A. Woźniak, B. Pobiarżynem udała się na wycieczkę autokarową do Budapesztu. Razem grupa liczyła 46 uczestników.

            Po nocnej podróży przez Czechy i Słowację uczestnicy wycieczki dotarli nad ranem na Plac Bohaterów, który należy do najważniejszych miejsc w stolicy Węgier. Tam spotkali się z przewodnikiem p. Ferencem Urbanem, który w interesujący sposób przedstawiał historię państwa węgierskiego i odkrywał tajemnice zabytków architektonicznych miasta. Zasłuchani w ciekawe opowieści o historycznych postaciach Budapesztu uczniowie udali się do Parku Vorosiget, w którym podziwiali nowoczesną budowlę Domu Muzyki z dachem w kształcie palety do farb. Następnie, skacząc po płytach wydających dźwięki, tanecznym krokiem ruszyli w stronę Muzeum Etnograficznego. Budynek przypomina rampę do jazdy na deskorolce i ma ogromny zielony dach, na którym mogą wypoczywać zmęczęni podróżujący. Dodatkowo z jego szczytu można podziwiać przepiękną panoramę miasta. Podczas krótkiej przerwy od zwiedzania uczniowie udali się do atrakcyjnego miejskiego bazaru zwanego Wielką Halą Targową. Stamtąd wszyscy ruszyli w stronę strzelistej budowli zadziwiającej tysiącem wież i wieżyczek, którą okazał się węgierski Parlament. Kolejnym przystankiem dla zwiedzających była Bazylika św. Stefana, a następnie najstarsza w Europie klimatyczna linia metra M1 powstała w XIX w. Po dniu pełnym wrażeń dzieci pod opieką dorosłych ruszyły na odpoczynek do Hotelu Bara tuż obok Wzgórza Gelerta.

            Następnego dnia w towarzystwie niezwykłego przewodnika, który urozmaicał zwiedzanie miasta ciekawymi legendami, opowieściami o przyjaźni polsko-węgierskiej połączonej ze wspólną historią i anegdotami, wszyscy wyruszyli na Wzgórze Zamkowe, aby podziwiać zamek królewski górujący majestatycznie nad prawym brzegiem Dunaju. Na chwilę zatrzymali się przed pałacem Sandora siedziby prezydent Węgier – p. Katarzyny Nowak, aby obserwować zmianę warty. Kolejno przeszli pod kościół Macieja z XVIII w. będącego świadkiem królewskich koronacji. W ramach przerwy dzieci pojechały na Wyspę Małgorzaty. Tam w otoczeniu zieleni i zwierząt nabierały sił, by móc korzystać z następnej przyjemności, jaką była wyprawa na Górę Gellerta – wzgórze o wysokości 235 m. Jednak największą atrakcją dnia był wieczorny rejs statkiem po Dunaju. Przy dźwiękach Straussa i opowieściach przewodnika uczestnicy wycieczki podziwiali rozświetlony tysiącem świateł Budapeszt nocną.

            Ostatni dzień upłynął uczniom na zwiedzaniu miast: Szentedere, w którym zakupiły przepyszne marcepanowe czekoladki, Wyszehradu oraz Eszttetergomu. To ostatnie miasto jest dla Węgrów niezwykle ważne, ponieważ było pierwszą stolicą kraju, kolebką jego państwowości i religii. Uczniowie zatrzymali się na chwilę przed największą i najważniejszą dla Węgrów Bazyliką z XIX w., a następnie ruszyli na taras widokowy, by zachwycać się pięknym widokiem na słowacki brzeg oraz malownicze zakole Dunaju.

            Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, ponieważ Budapeszt to miejsce niezwykłe. Z pewnością na długo zostanie w pamięci uczestników wycieczki. Być może wrócą kiedyś do tego urokliwego miejsca, zwanego Paryżem Wschodu, aby na nowo odkrywać jego niezgłębione tajemnice.

            Bogdan Pobiarżyn

            dodała BB

                                                                                                                                                                           

          • Wycieczka do Elbląga

          • 12 maja 2023r. uczniowie klasy 1a i 3c wspólnie pojechali na wycieczkę do Elbląga. Obejrzeli spektakl "Piękna i Bestia", który był wystawiony przez Teatr Muzyczny "Syrenka" z Warszawy. Uczestniczyli również w warsztatach w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu -  "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai". Po warsztatach udali się na spacer po Starówce. Dzieci wróciły do domu zadowoleni i pełni wrażeń.

            B. Dąbrowska, M. Maziarz

            dodała:BD

        • Pierwsza pomoc przedmedyczna - wyniki konkursu
          • Pierwsza pomoc przedmedyczna - wyniki konkursu

          • Zakończył się szkolny konkurs skierowany do uczniów klas ósmych, pt. "Pierwsza pomoc przedmedyczna". Uczestnicy konkursu mieli zadanie przedstawić temat w formie plakatu. Pierwsze miejsce zdobyła Amelia Wiżyń z klasy 8a, zaś na drugim miejscu znalazła się praca Zofii Denisewicz z klasy 8c. Prace są wyeksponowane przy wejściu głównym do szkoły. 

            Organizatorem konkursu był p. Robert Łopacki, a prace oceniało jury w składzie: p. Ada Lech, p. Teresa Kiwit i p. Robert Łopacki. Gratulujemy

            Robert Łopacki

            Dodała: Joanna Furman 

        • Zajęcia w bibliotece
          • Zajęcia w bibliotece

          • 5 maja 2023 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku z klas 2a i 2c wybrały się do Biblioteki Publicznej w Pasłęku. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza, funkcjonowanie biblioteki, poznanie zasad korzystania z księgozbioru oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Wzięły też  udział w warsztatach przygotowanych przez panią bibliotekarkę pt. "W krainie książek". Wizyta w bibliotece była ciekawym doświadczeniem. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości o pracy biblioteki oraz docenili zalety czytania książek. 

            Wychowawczynie: Renata Hałońko i Ewa Gościniak

            Dodała: Joanna Furman 

             

            Nowa galeria Zajęcia w bibliotece została dodana do albumu fotograficznego

        • QR’owe  Łacińskie potyczki
          • QR’owe Łacińskie potyczki

          • 5 maja szkolne przerwy wielu uczniom upłynęły na kontakcie z martwym, a może jednak trochę żywym, językiem łacińskim.

            Zadaniem uczestników quizu Łacińskie potyczki było odnalezienie kodów qr, przetłumaczenie ukrytych pod nimi sentencji i na koniec przekazanie ich do biblioteki szkolnej. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas 4 i to ich reprezentanci otrzymali tytuł Magister lingue latina oraz oceny celujące z języka polskiego. Są to:  Aleksandra Bałaban i Kinga Łaszewska  z 4c. Zadanie nie było łatwe. Translatory tłumaczyły czasem w sposób zabawny, a i szkolne chochliki nie ułatwiały zadania.

            Wszystkim, którzy zmierzyli się z zadaniami gratulujemy.

            Tak brzmiały poprawne odpowiedzi:

            1. Non scholae, sed vitae discimus - Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia 

            2. Alea iacta est - Kości zostały rzucone

            3. Veni, vidi, vici - Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem

            4. De gustibus non est disputandum - Gusty nie podlegają dyskusji

            5. Errare humanum est - Błądzić jest rzeczą ludzką (Seneka Starszy "Kontrowersje") 

            6. Spiritus movens - Duch sprawczy

            7. Panem et circenses - Chleba i igrzysk

            8. Nolens volens - Chcąc nie chcąc 

            9. Semper Fidelis - Zawsze wierny

            10, Pro publico bono - Dla dobra publicznego (ogółu) 

            11. Lex retro non agit - Ustawa nie działa wstecz

            12. Repetitio est mater studiorum -  Powtarzanie jest matką nauki 

            13. Tabula rasa - Czysta, niezapisana tablica

            14. Aurea mediocritas - Złoty środek, najlepsze wyjście (Horacy Pieśni). 

            15. Primum non nocere - Przede wszystkim nie szkodzić (zasada leczenia Hipokratesa). 

            16. Cogito, ergo sum - Myślę, więc jestem

            17. Nomen omen - W nazwisku tkwi wróżba

            18. Omnia mea mecum porto - Wszystko, co posiadam, noszę z sobą

            19 . Historia est magistra vitae - Historia (jest) nauczycielką życia

            20. Gutta cavat lapidem - Kropla drąży skałę [nie siłą, lecz ciągłym padaniem]

            21. O tempora, o mores! - O czasy! O obyczaje!

            22. Amor vincit omnia - Miłość zwycięża wszystko

            23. Persona non grata - Osoba niemile widziana 

            24. Festina lente - Spiesz się powoli

            25. Per aspera ad astra - Przez cierpienie do gwiazd

            26. Carpe diem! - Chwytaj dzień (Horacy Pieśni)

            27. Fortes Fortuna adiuvat - Śmiałym szczęście sprzyja (Terencjusz) 

            28. Manus manum lavat. - Ręka rękę myje (Seneka Młodszy) 

        • 4.05.2023r, Konkurs recytatorski" Utwory Adama Mickiewicza
          • KONKURS RECYTATORSKI

          • Szkolny Konkurs Recytatorski "Utwory Adama Mickiewicza":

            I miejsce: Alicja Koroblewska kl. 6b

            II miejsce ex aequo: Pola Urbanowicz kl. 4c, Julia Przybyłowska kl. 7a, Zosia Żuk kl. 7a, Adam Jankowski kl. 4b,

            III miejsce: Sebastian Stala kl. 7b

            Adriana Lech

            dodała BB

      • Galeria zdjęć

          brak danych
        • Lista galerii

          brak danych