• Ołaty za dożywianie - marzec 2023

OPŁATA ZA MARZEC 2023

23 DNI X 3,00 zł = 69,00 zł

WPŁATY NA KONTO  PROSZĘ DOKONAĆ DO 28.02.2023 DO GODZ. 15:00

W tytule przelewu proszę koniecznie umieścić imię, nazwisko, klasę ucznia oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Karteczki na dożywianie opłacone będą do odbioru w pokoju intendenta (klasy 4-8) i w świetlicy szkolnej przy ulicy Spółdzielczej  ( klasy 1-3 ).

W dniach 22.02.2023 – 03.03.2023

• Rozdanie nagród w szkolnym konkursie literackim na wiersz/rymowankę o tematyce zimy/świąt Bożego Narodzenia dla klas 1-3

• W piątek, tuż przed feriami, nastąpiło uroczyste rozdanie nagród zdobytych w szkolnym konkursie literackim na poziomie klas 1-3. Nasi uczniowie wykazali się wielkim talentem – bogate słownictwo umiejętnie ukazujące tematykę zimy i świąt zrobiło na komisji ogromne wrażenie. Nie było łatwo wyłonić zwycięzców, ale po wielu naradach i sprawdzeniu specjalnie zakodowanych prac, członkowie komisji podliczyli przyznane punkty i ocenili prace. Pani wicedyrektor Beata Wypych wraz z organizatorem konkursu – Panią Klementyną Najmołą, rozdały dzieciom nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz bibliotekę szkolną. Wszyscy uczniowie otrzymali też dyplomy uczestnictwa.

Na poziomie klas pierwszych nagrody zdobyli:

1. Marika Andrusewicz (klasa I A)

2. Zofia Pawłowska (klasa I C)

3. Miłosz Kamola (klasa I C)

Na poziomie klas drugich nagrody zdobyły:

1. Helena Kot 2A (Klasa II A)

1. Sofiia Zozulia 2B (Klasa II A)

Na poziomie klas trzecich nagrody zdobyli:

1. Maya Kochanowska (Klasa III A)

2. Stanisław Najmoła (Klasa III B)

3. Laura Szarszunowicz (klasa III B)

Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie – jesteśmy dumni z tak wysokiego poziomu prac.

Opracowała: Klementyna Najmoła

Dodała: M.K.

• Ostatnie pożegnanie

• Z głębokim żalem i bólem zawiadamiam, że w dniu 2 lutego 2023 r. po ciężkiej chorobie odeszła od nas nasza koleżanka i nauczycielka informatyki i matematyki, Pani Izabela Łukaszewicz.
            Pani Izabela Łukaszewicz rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej nr 3 im. mjra H. Sucharskiego w Pasłęku 1 września 1989 r. w charakterze wychowawcy świetlicy. Następnie pracowała jako wychowawca i nauczyciel nauczania początkowego, a po zdobyciu dodatkowych kwalifikacji od wielu lat była nauczycielką informatyki i matematyki. Dzięki swoim kompetencjom cyfrowym mogła administrować dziennik elektroniczny, a w kwietniu 2020 r. zmierzyła się z ogromnym wyzwaniem i okazała nieocenioną pomoc w zorganizowaniu w szkole zdalnego nauczania. Chętnie dzieliła się swoją wiedzą i wspierała w podnoszeniu umiejętności informatycznych zarówno uczniów, koleżanki i kolegów z pracy, a także seniorów, współpracując z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pasłęku. To dzięki Jej zaangażowaniu i poświęceniu wielu godzin pracy udało się rozwikłać wiele zawiłości technologii informacyjno-komunikacyjnej i uporać się z rozwiązaniem problemów wynikających ze stosowania dziennika elektronicznego. Od wielu lat wspierała uczniów w pokonywaniu trudności dydaktycznych z matematyki i informatyki, prowadząc zajęcia wyrównawcze i pogotowie informatyczne. Pozostanie w naszej pamięci jako obowiązkowa, odpowiedzialna i pracowita nauczycielka oraz uczynny, pomocny i dobry człowiek.
            W imieniu pracowników, nauczycieli, uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku składam Rodzinie pozostającej w nieutulonym żalu najszczersze wyrazy współczucia.

Odpoczywaj w pokoju, Izo!

Mariola Kwiatkowska, dyrektor szkoły

• Bal karnawałowy klas I-III

• Karnawał to miła, pełna wrażeń, kolorów i dźwięków tradycja nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 20 stycznia 2023r.. Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikł z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Magdalena Maziarz

Nowa galeria Bal karnawałowy klas I-III została dodana do albumu fotograficznego