• #Sprzątamy Dla Polski

• Dziękuję wszystkim klasom i nauczycielom, którzy zaangażowali się akcję sprzątania naszego miasta Pasłęka. Pamiętajmy aby wyrzucać śmieci do koszy nie tylko w takie dni jak dziś, ale na co dzień.

Barbara Beńkowska

• Konkurs "Zabierz książkę na wakacje"
          • Z książką na wakacjach - znamy zwycięzców

• W konkursie fotograficzno-czytelniczym „Zabierz książkę na wakacje” zostali wyłonieni zwycięzcy:

1 miejsce – Liliana Waluszko z klasy 6a

2. miejsce ex aequo : Anna Bereżańska z klasy 4a i Ernest Biazik z klasy 5c.

Zdjęcia konkursowe oceniała komisja w składzie: Teresa Kiwit, Sławomir Piwoński oraz Krzysztof Piecuch.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu ciekawych chwil z książką.

BB

• Piłki zamiast krzesełek

• Od października uczniowie klasy 1a w czasie zajęć nie siedzą na tradycyjnych krzesełkach.  Zostały one zastąpione piłkami terapeutycznymi. Dzięki piłce dzieci mogą uzewnętrznić potrzebę ruchu. Piłka ułatwia dzieciom koncentrację w trakcie ćwiczeń w pisaniu, czytaniu czy liczeniu. Pozwala w naturalny sposób skupić się nad wykonywanym zadaniem. Ponadto urozmaica, uatrakcyjnia zajęcia, wyzwala pozytywne emocje, sprzyja dobremu nastrojowi uczniów.

Beata Dąbrowska

Nowa galeria Piłki zamiast krzesełek została dodana do albumu fotograficznego

• #Sprzątamy Dla Polski

• Dnia 5 października w naszej szkole odbedzie się IV edycja akcji Sprzatamy Dla Polski. Planujemy uporządkowć najbliższe ulice oraz parki przy dworcu. Pamietajmy, żeby na codzień też dbać o środowisko.

• Dzień Profilaktyki z Laboratorium Przyszłości

• Dzień chłopaka

• W miniony piątek 30 września obchodziliśmy  w szkole Dzień Chłopaka. Każda klasa świętowała na swój sposób: były konkursy, zagadki , tańce, słodkości i dużo dobrej zabawy. Tego dnia każdy chłopiec został obdarowany drobnym upominkiem,  niektóre z nich zostały przygotowane własnoręcznie przez koleżanki z klasy. Dziewczynki z klasy 3a narysowały kolegom ich portrety i wyszło im to bardzo dobrze . Niewątpliwie był to dzień pełen wrażeń.Wszystkim chłopcom życzymy wielu tak niesamowitych dni.

K. Bracka

Nowa galeria Dzień chłopaka została dodana do albumu fotograficznego.

• Smacznie i zdrowo, czyli Dzień jabłka

• Dnia 29 września obchodziliśmy Dzień jabłka. Z tej okazji uczniowie klas: I c, IIb, IIc i IIIa IIIb spotkali się na holu szkolnym podczas długiej przerwy i wspólnie zjedli pyszne jabłka.