• Uczniowie klas 1-3 szukają klucza do… muzyki!

• W poniedziałek 2.10.2023r. uczniowie klas 1A, 1B, 1C oraz IIIA i IIIC wraz z uczniami klasy specjalnej uczestniczyli we wspaniałym wydarzeniu – edukacyjnej audycji muzycznej pod tytułem “Klucz do…” Podczas występu, w którym aktorami była część widowni, dowiedzieliśmy się, do czego służy klucz na pięciolinii, czym są instrumenty dęte, poznaliśmy saksofon i trąbkę i wysłuchaliśmy pięknych melodii granych przez profesjonalnych muzyków. To fascynujące, przyjemne dla ucha, pełne humoru i dobrej energii wydarzenie, na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opracowała: Klementyna Najmoła

dodała: B. Dąbrowska

• Dzień bez przemocy, 2 października 2023 r.
          • Międzynarodowy Dzień bez Przemocy i Agresji

• 2 października w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy i Agresji. Znakami jednoczenia się ze wszystkimi, którzy są przeciwko przemocy były -  biała bluzka z czerwonym wykrzyknikiem.
            Chcieliśmy w ten sposób zaakcentować, że w naszej szkole nie ma przyzwolenia na niepożądane zachowania przemocowe - przezywanie, dogadywanie, ośmieszanie, wykluczenie z grupy, ignorowanie, nastawianie innych przeciwko osobie, pobicie, kopanie, popychanie, szarpanie, kradzież, niszczenie przedmiotów, złośliwe SMS-y, e-maile, wpisy w serwisie społecznościowym, umieszczanie w internecie zdjęć lub filmów ośmieszających ofiarę.

Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję dziękujemy i gratulujemy postawy!

Koordynator ds. promocji zdrowia
            Marzena Jaworska

• Turniej koszykówki Chłopców U13 o puchar Burmistrza Pasłęka, 30 września 2023 r.
          • Turniej koszykówki Chłopców U13 o puchar Burmistrza Pasłęka

• 30 września 2023 r. drużyna Truso Elbląg wygrała turniej koszykówki chłopców.

Kolejne miejsca zajęli:

II miejsce - Trójeczka Olsztyn,

III miejsce - Wilki Ełk,

PoloniaSP3 Pasłęk znalazła się na końcu.

Nagrody ufundował Urząd Miejski w Pasłęku.

Serdecznie dziękujemy również Michałowi Zarzece - Cukiernia Hildebrandt za słodkie upominki dla uczestników. Sponsorem nagród był.

Turniej zorganizował Krzysztof Kowal.

Nagrody wręczali Pani Mariola Kwiatkowska i Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.

• Dzień Profilaktyki

• Dzień Profilaktyki powoli staje się tradycją naszej szkoły. Jest to czas poświęcony treściom ważnym -  dotyczącym zdrowia i bezpieczeństwa w wielu wymiarach i aspektach. Dzień ten niejako inauguruje działania profilaktyczne podejmowane w roku szkolnym 2023/2024.

29 września skupiliśmy się szczególnie na  zdrowym stylu życia, które jest efektem wprowadzania do naszej codzienności zdrowej diety, ruchu oraz przewidywania skutków zachowań ryzykownych m.in. spożywania i zażywania substancji psychoaktywnych.

Mamy nadzieję, że zajęcia wzbudziły refleksję i zmotywowały Was do działania na rzecz własnego dobrostanu :-)

Bożena Półtorak

(wstawiła: BP)

• Dzień Chłopaka, 29 września 2023 r.
          • Dzień Chłopaka w SP3

• 29 września obchodziliśmy w naszej szkole. Dzień Chłopaka/Dzień Krawata. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci kolegów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków i słodkiego "co nieco". Były konkursy, zabawy, wyjście do kina i wiele innych atrakcji.

Na długiej przerwie każdy w krawat przyodziany losował bon dla niepytanych. Gratulujemy wszystkim szczęśliwcom. Bon jest ważny przez cały rok szkolny.

Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!