Podziękowanie Ministra Edukacji i Nauki
„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...”
Już po raz piąty, odpowiadając na zaproszenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, nasza szkolna społeczność włączyła się w akcję “Szkoła do hymnu”.
W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku był to czwartek, 10 listopada. Tym sposobem włączyliśmy się do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Richard Aldington napisał kiedyś, że patriotyzm to żywe poczucie zbiorowej odpowiedzialności.
Podczas śpiewania hymnu nasi uczniowie wykazali się wzorową postawą. Z należytą powagą, odświętnie ubrani i dumni, że mogą żyć jako wolni obywatele oddali cześć bohaterstwu, waleczności i męstwu przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
(dodała BB)
Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych
10 listopada 2022 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. W tym dniu towarzyszyli im zaproszeni goście: Wiceburmistrz Pan Marek Sarnowski, przedstawicielka Rady Rodziców Pani Ewa Graw, dyrekcja szkoły, rodzice uczniów klas pierwszych. Wszystkich zebranych, w przepięknie udekorowanej sali powitała Pani dyrektor Mariola Kwiatkowska. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonali zaproszeni goście kolorowym ołówkiem. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści podziękowali swoim rodzicom.
Najmłodsi otrzymali wspaniałe niespodzianki ufundowane przez rodziców, statuetki zakupione przez Radę Rodziców i książki.
Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!
Beata Dąbrowska
Dodała: Joanna Furman
Nowa galeria Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych została dodana do albumu fotograficznego
8
Jeszcze Polska...
- 11
Uczniowie klas drugich i trzecich, razem z nauczycielami, po raz kolejny przystąpili do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. 10 listopada dzieci wspólnie odśpiewały hymn narodowy, pamiętając o odświętnym stroju i prawidłowej postawie podczas śpiewu. Uroczysty nastrój dopełniły okolicznościowe kotyliony i piękna dekoracja. Udział w akcji był działaniem mającym na celu kształtowanie postawy patriotycznej i poczucia świadomości narodowej. W ten sposób włączyliśmy naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Opracowała: Elżieta Lamparska
Dodała: M.K.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
4 listopada 2022r. uczniowie klasy 1a obchodzili „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. W tym dniu dzieci przybyły do szkoły w pięknych bajkowych strojach. Przynieśli maskotki przedstawiające bohaterów ulubionych bajek. Celem tego dnia było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci rozpoznawały bajkowe postacie, układały interaktywne puzzle, rozsypanki literowe, memory. Na zakończenie dnia każdy otrzymał dyplom znawcy bajek, jak również niespodziankę od „Klasowego Agenta”. Był to dzień pełen wrażeń.
Beata Dąbrowska
Dodała: Joanna Furman
Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek została dodana do albumu fotograficznego
2
"Biegane dyktando"
- 2
Uczniowie z klasy 5a, 5b oraz 6b kolejny raz przekonali się, że nauka nie musi być nudna. Tym razem utrwalili zasady pisowni podczas bieganego dyktanda. Zasady bieganego dyktanda są proste. Uczniowie dobrali się w pary, jedna osoba pełniła funkcję biegacza (musiała podbiec do tekstu dyktanda i zapamiętać jak najwięcej słów), a druga – pisarza (zapisywała to, co usłyszała od kolegi). Tekst najeżony był słowami z trudnościami ortograficznymi. Okazało się, że nie tak łatwo zapamiętać tekst dyktanda, szczególnie gdy należy również brać pod uwagę poprawną pisownię i interpunkcję. Taki sposób utrwalenia zasad ortograficznych bardzo się wszystkim spodobał. Na poniższych zdjęciach widać, że wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani.
Adriana Lech
dodała BB
Nocne czytanie "Dziadów" - klasa VIIa
W ciemnościach, jedynie przy blasku świec, przeczytaliśmy II część "Dziadów". „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…” – tak dokładnie było. Taka sceneria pomogła wczuć się w klimat dawnego obrządku i lepiej zrozumieć emocje towarzyszące gromadzie przywołującej dusze zmarłych. To jedna z tych lekcji, którą trudno będzie zapomnieć. Przede wszystkim były to zajęcia, dzięki którym zrozumieliśmy treść dramatu Mickiewicza
Adriana Lech
dodała BB
Kolejna wizyta na ścieżce "Leśni zapylacze"
- 7
W dniu 28 października 2022r ponownie odwiedziliśmy ścieżkę leśną w Nadleśnictwie Młynary pt " Leśni zapylacze" Pani Ewa Parzyszek oprowadziła uczniów po lesie, wyjaśniła czym są barcie oraz jak mądrze pomagać zwierzętom zimą. Na zkończenie odbyło się ognisko. Wszyscy cali i zdrowi wrócili do szkoły.
Barbara Bieńkowska
Czytam z klasą
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” edycja IV „Podróżowanie przez czytanie”.
Uczniowie klasy 1a rozpoczęli realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” edycja IV „Podróżowanie przez czytanie”. Celem projektu jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych. 24 października 2022 r. uczniów klasy 1a odwiedziła mama Nicolasa, pani Joanna Zarzeka, która przeczytała dzieciom lekturę "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" Agnieszki Frączek. Dzieci z uwagą słuchały czytanej książki i potrafiły odpowiedzieć na pytania do wysłuchanej lektury.
Beata Dąbrowska
Dodała: Joanna Furman
Nowa galeria Czytam z klasą została dodana do albumu fotograficznego
Konkurs teatralno-recytatorski pt.”Święto Dziadów” dla klas VII oraz VIII
Cele konkursu:
- utrwalenie treści oraz problematyki lektury obowiązkowej „Dziady cz.II”
- efektywne przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty
- rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów
- rozwijanie kreatywności uczniów
Warunki uczestnictwa w konkursie:
- recytacja wybranych 15 wersów utworu Adama Mickiewicza pt.”Dziady cz.II”
- strój inspirowany wybraną postacią dramatu
Termin: 15 listopada (wtorek) godz. 13.30 sala 21
Ocena:
- pamięciowe opanowanie tekstu (0-2)
- oddanie głosem nastroju (0-2)
- walory estetyczne (strój) (0-2)
- ogólne wrażenia artystyczne (0-2)
Zgłoszenia przyjmują nauczycielki języka polskiego do 10 listopada.
(dodała BB)
Ścieżka dydaktyczna " Leśni zapylacze"
- 9
Dnia 21 października 2022r uczniowie klas 4a i 4d odbyli warsztaty na ścieżce edukacyjnej „Leśni Zapylacze" Nadleśnictwa Młynary. Pani Ewa Parzyszek oprowadziła dzieci po lesie, wskazał miejsca życia dzikich pszczół. Omówiła sposoby pomocy zwierzętom w lesie w czasie zimy. Na zakończenie odbyło się ognisko z ciepłą herbatką.
Barbara Bieńkowska
Czurynga
- 3
21 października uczniowie klasy 6a na lekcji muzyki stworzyli jeden z najstarszych, prymitywnych instrumentów świata – czuryngę. Historia tego instrumentu liczy ponad 25 000 lat, można go odnaleźć u prymitywnych ludów całego świata. Miały one różne kształty i wielkości, jednak najczęściej instrument ten przybiera postać umocowanego na sznurku kawałka drewna. Puszczona w ruch obrotowy płytka wiruje, wydając charakterystyczny, huczący dźwięk.
Najpierw uczniowie ozdabiali drewniane patyczki różnymi afrykańskimi wzorami, a następnie samodzielnie wywiercali otwór na sznurek.
Na koniec udało się wydobyć charakterystyczny dźwięk, utożsamiany z głosem wiatru.
#muzyka #instrument #czurynga #zróbtosam #klasa6a #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #innowacje
(dodała BB)
Tostowy zawrót głowy
- 1
Od dawna wiadomo, że dbałość o właściwe, zdrowe odżywianie jest ważna dla prawidłowego wzrastania oraz utrzymania dobrego stanu zdrowia. Uczniowie klasy 3b wykonali w piątek pyszne i zdrowe tosty przy użyciu opiekaczy zakupionych w ramach Laboratoriów Przyszłości. Zamieniliśmy białe pieczywo na ciemne, gdyż jest ono wykonywane z mąki nieoczyszczonej. To znaczy, że taka mąka posiada nie tylko węglowodany, ale również te lepsze składniki, jakimi są witaminy, składniki mineralne oraz błonnik. Gdy dodaliśmy do tego własnoręcznie wykonane w Sąpach masło, okazało się, że można jeść pysznie i zdrowo.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #innowacje
Klementyna Najmoła
Dodała: M.K.
O nauce robienia masła – czyli klasy 1c i 3b z wizytą w “Ziołowym Dzbanku”
- 10
Sąpy już po raz kolejny zaprosiły nas do obcowania z naturą – dziko rosnącymi ziołami skrywającymi niezwykłe zdrowotne moce oraz zwierzętami, które wyczekiwały naszej wizyty i karmienia. W zaciszu owej zagrody, wśród dawnych budynków, nie tylko zwiedzaliśmy pachnące ziołami izby, ale też uczyliśmy się poprzez obserwacje i czynny warsztatowy udział w zajęciach. Dzieci doiły sztuczną krowę, poznały wiejski osprzęt niezbędny do przetwarzania mleka oraz włąsnoręcznie ubijały śmietanę wiejską na masło. Każdy uczestnik powrócił do domu ze swoim masłem i świadomością, że bliskość natury wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i życie.
opracowała: Klementyna Najmoła
Dodała: M.K.
Opłaty za dożywianie - listopad 2022
OPŁATA ZA MIESIĄC listopad 2022
20 DNI X 3,00 zł = 60,00 zł
WPŁATY NA KONTO - do 31.10.2022 r.
(w dniu 31.10.2022 r. wpłaty tylko do godz. 15:00)
................................................................................................
Konto bankowe o numerze 05 8313 0009 0000 3489 2000 0080
W tytule przelewu proszę umieścić imię, nazwisko, klasę ucznia oraz miesiąc, którego dotyczy opłata. Karteczki za opłacone dożywianie będą do odbioru w pokoju intendenta (klasy 4-8) i w świetlicy szkolnej przy ulicy Spółdzielczej (klasy 1-3).
WPŁATY OSOBISTE do INTENDENTA
w dniach 25.11.2022 – 03.11.2022...................................................................................................
Opłaty są przyjmowane w pokoju intendenta, w godz. 6:45 – 13:00
W celu uiszczenia opłat u intendenta, proszę wchodzić wejściem od strony parkingu.
PROSIMY O PRZESTRZEGANIE TERMINU PŁATNOŚCI.
Intendent Szkoły - Ewa Graw
(Dodała: BP)
10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa
O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca.
Pomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa jest amerykański znawca i miłośnik przyrody - Juliusz Morton. Obchodzimy je 10 października. Tego dnia nasi uczniowie podczas spacerów i zabaw badawczych z wychowawcami oglądali drzewa, rozpoznawali ich gatunki oraz zbierali liście i owoce. Wykonano również wiele pięknych prac plastycznych. Celem naszych zajęć było zachęcanie do sadzenia i ochrony drzew, a także promowanie codziennych nawyków w oparciu o bardziej ekologiczne działania. Cykl zajęć o drzewach na pewno zaowocował wzrostem wiedzy oraz uwrażliwieniem na piękno przyrody ojczystej.
Opracowała Klementyna Najmoła
4
Dzień Edukacji Narodowej
dodała: BB
Galeria zdjęć
brak danych
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie